Teknik Bakım ve Tadilat Hizmetleri

Tesislerdeki işleyişin ve çalışmaların aksamaması, çalışan memnuniyeti ve verimliliğinin en üst düzeyde tutulması için bina içerisindeki her türlü aksaklıkların giderilmesi ve mekanik, elektronik, sıhhi sistemlerin periyodik bakımlarla kontrol altında tutulması gereklidir. Bu sayede, çıkabilecek herhangi bir arızada yaşanması muhtemel can ve mal kaybı engellenmiş olur.

Teknik Yönetim; teknik bakım ve işletim hizmetlerini grup şirketleri bünyesinde yer alan Altay Mekanik Bakım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda öncelikli olarak tesisin yapısı analiz edilmekte, işletmeye en uygun enerji yönetim politikası belirlenerek kaynak tasarrufu sağlanmaktadır. Sonraki adımda ise tesise ait demirbaş ve ekipmanlar takip sistemine kaydedilmekte ve cihazların bakım periyotları, uygulanan bu takip sistemi doğrultusunda belirlenmektedir.

Bu doğrultuda tesise ait elektrik, mekanik, sıhhi tesisat sistemlerinin öngörülen periyotlarda bakımı yapılarak verimliliği artırılmakta ve kullanım süreleri uzatılmaktadır. Ayrıca 7 gün 24 saat tesis içi teknik destek hizmeti sağlanarak arızalara zamanında müdahale edilmekte ve çıkması muhtemel aksaklıklar engellenmektedir. Bu kapsamda Teknik Yönetim, teknik bakım ve işletim alanında müşterilerine aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır:

– Periyodik bakım (Elektrik, mekanik, sıhhi tesisat sistemleri)

– HVAC bakımı (Havalandırma ve iklimlendirme sistemleri)

– Isıtma sistemleri bakımı

– Alarm sistemleri kurulumu ve bakımı

– Asansör ve yürüyen merdiven sistemleri bakımı

– Enerji yönetimi

– Boya ve tadilat işlemleri